Szczegóły szkolenia

Szkolenie stacjonarne dn. 11.02.2025 r. „Prawa i obowiązki biegłego sądowego” cz. I – prowadzący Arkadiusz Dudkiewicz – radca prawny, rzeczoznawca majątkowy

Temat szkolenia

PRAWA I OBOWIĄZKI BIEGŁEGO SĄDOWEGO - cz. I

Wykładowcy

Arkadiusz Dudkiewicz – radca prawny (od 2019 roku), doradca podatkowy (od 2007 roku), rzeczoznawca majątkowy (od 2014 roku), w tym biegły sądowy z zakresu podatków i szacowania nieruchomości, agent celny. Absolwent Wydziału Prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu (rok 2004). Specjalista w zakresie prawa cywilnego (ze szczególnym uwzględnieniem prawa rzeczowego) i postępowania cywilnego, prawa podatkowego i postępowania podatkowego, prawa karnego skarbowego, jak też prawa administracyjnego oraz ubezpieczeń społecznych. Reprezentuje interesy swoich Klientów w licznych postępowaniach administracyjnych, cywilnych, gospodarczych i podatkowych. W ramach działalności Kancelarii wielokrotnie z sukcesami występował przed wojewódzkimi sądami administracyjnymi oraz Naczelnym Sądem Administracyjnym. Członek: Krajowej Izby Doradców Podatkowych, Okręgowej Izby Radców Prawnych w Białymstoku oraz Warszawskiego Stowarzyszenia Rzeczoznawców Majątkowych. W skrócie: prawnik-praktyk.

Data i godzina

11.02.2025 r.
17.00-20.10

Miejsce

Gmach Główny PW, sala 134

Czas trwania

4

Punkty do uzyskania

2

Program szkolenia

  1. Prawo do wydania opinii, czy obowiązek jej wydania? Kiedy biegły musi wydać opinię, a kiedy może odmówić?
  2. Kiedy biegły odmawia sporządzenia opinii i jakie są dalsze czynności organu zlecającego? Czy są zaskarżalne? Przez kogo? – uwagi de lege lata i de lege ferenda.
  3. Czy postanowienie, zarządzenie, zlecenie sporządzenia opinii jest zawsze „bezdyskusyjne”? Jak rozmawiać z organem zlecającym, żeby zrozumiał „nasz język”?
  4. Jakie biegły sądowy ma prawa w toku opiniowania (czynności prowadzące do wydania opinii) i jak to wygląda w różnych procedurach?
  5. Udział biegłego w czynnościach procesowych.
  6. Biegły sporządza opinię, czyli co? Rozważania na podstawie doświadczenia biegłego z zakresu szacowania nieruchomości (rzeczoznawca majątkowy) i z zakresu podatków (doradca podatkowy).
  7. Czy ochrona biegłego sądowego przewidziana przepisami prawa jest ochroną dostateczną? Czy biegły sądowy naprawdę jest funkcjonariuszem publicznym? Kontrowersje związane z: naruszeniem nietykalności cielesnej, naruszeniem wolności słowa i naruszeniem dóbr osobistych w praktyce biegłego sądowego.
  8. Granice obowiązku zachowania tajemnicy przez biegłego sądowego.
  9. Czy biegły sądowy ma obowiązek informowania o popełnionym przestępstwie / wykroczeniu?
  10. Odpowiedzialność karna, cywilna, porządkowa biegłego sądowego – zarys problemu.

Zapisy

Na to wydarzenie możesz zarejestrować się Online.

Liczba wolnych miejsc: 249 / 270

Zapisy Online

Formularz zapisu

Zgody: